EĞİTİM MODELİ

EĞİTİM MODELİ

EĞİTİM MODELİMİZ:

Eğitim modelimiz çocuklarımızın psiko motor, sosyal-duygusal, bilişsel alan, dil alanı ve özbakım beceri gelişimlerini desteklemeyi hedefler.

Bu anlamda Türkiye ve Dünyadaki  okul öncesi eğitim programlarını  inceleyerek  hazırladığımız programımız High Scope, Gems, Çoklu Zeka Kuramı eğitim yaklaşımından esinlenmiştir.

İngilizce Eğitim Metodumuzun en önemli özelliklerinden bazıları :

1. %100 Yabancı Dil: İlk gün itibariyle eğitmenler çocuklarla hedef dilde konuşmaya başlarlar ve derslerde asla Türkçe konuşmazlar.

2. %100 Oyun ve Eğlenceİngilizce ve diğer yabancı dillerin eğitimi tamamen oyun ve eğlence esasına dayanır. Gelişim çalışmaları, yabanci dilde şarkılar, yabanci dilde Kukla Gösterileri, yabanci dil Hikaye Saatleri, yabanci dil Resim ve Elişi çalışmaları, Ritm ve Dans çalışmaları ile yabanci dil dersi verilir.

3. Language Chunks (dil yeteneği): Çocuklara yabancı dil eğitimlerinin ilk günü itibariyle hedef yabancı dil konuşulur, uzun cümleler kurulur ve çocukların bu cümleleri duymaları sağlanır.  Eğitim metodumuz resimli kelime gösterip, cumle öğretmeğe dayanmamaktadır.  Örneğin; çocukların meyveleri saymalarını isteriz ( apple, banana, vs ) ancak bunları cümle içinde söylemeleri hedefimizdir ( I like apples, vb). Bunlarin ogrenimi ise resim kartlarimizla saglanmaktadir.

4. Sheltered Language: Çocuklarla yabancı dili konuşurken cümleler yavaş yavaş ve tane tane verilir.

5. Repetition ( tekrar ): Söylenen cümleler, kelimeler sürekli olarak tekrar edilir.

6. Positive Reinforcement:  Çocuklar, her katılımlarında veya kurdukları her cümlede olumlu geri bildirim alıp, sözlü olarak motive edilirler.