HİJYEN & SAĞLIK

HİJYEN & SAĞLIK

Öncelikli olarak bildirmek isteriz ki; kurumumuz 2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından verilen Beyaz Bayrak (Temiz Okul Sağlıklı Okul) ödülü almıştır.

Okulumuz sürekli olarak sağlığa zarar vermeyen konsantre hijyenik malzemeler tarafından dezenfekte edilir.Her etkinlik sonrası sınıflarımız havalandırılır.

1- Hastalık Durumunda Soğuk kış günleri yaklaştıkça, öğrencilerimizde soğuk algınlıkları ve kırıklıklar da ortaya çıkmaya başlamaktadır.

Tüm öğrencilerimizin yılı olabildiğince sağlıklı geçirebilmeleri için sizlerden birkaç ricamız olacaktır:

• Çocuğunuzun hafif ateşli veya kırık olduğunu fark ettiğiniz zaman lütfen okula göndermeyiniz. Sağlıklı olmayan çocuk eğitimden faydalanamayacaktır. Kırık bir şekilde okulda bulunmak öğrencinin iyileşme sürecini geciktireceği gibi hastalığının diğer çocuklara bulaşmasına sebep olabilir. Hastalık durumlarında, çocuğunuzun iyileşene kadar dinlenmesine izin vererek, kendini tam olarak iyi hissettiğinde okula göndermenizi rica ederiz.

Okul içerisinde Bulaşıcı hastalıkların tespiti halinde hemen veli ile iletişime geçilir doktor teşhisinden sonra okula bildirilmesi ve hastalık sonrası doktor raporu getirilmesi, ilaç kullanması gereken çocukların okula gönderilmemesi tüm çocukların sağlığını korumak açısından önemlidir.

 

2- Düzenli Olarak Kullanılan İlaçlar

Çocuğunuzun okulda alması gereken bir ilaç olduğunda lütfen; • İlacı alacak öğrencinin , saatini, dozunu içeren bir notu iletişim defterine yazınız. • İlacın güvenli bir muhafaza içinde olduğundan emin olunuz. • İlaç gönderdiğiniz günlerde lütfen okulu arayarak konu ile ilgili olarak bilgilendiriniz.

Ailelerin onayı olmadan okulda hiç bir ilaç verilmez. Bizlere bildirilen bulaşıcı hastalıklardan, okulda olabilecek kaza ve ani rahatsızlıklardan sizleri hemen haberdar ederiz. İlaç verilebilmesi için kullanım zamanını ve dozunu bildiren ilaç dilekçelerinin kullanılması gerekmektedir.