12 Yılı aşkın Eğitim Tecrübesi

Kidoland’de, öğrencilerin araştırma, keşfetme, merak ve ilgilerini doyurmaya ve artırmaya yönelik etkinlikler sunulur.

12 Yılı aşkın Eğitim Tecrübesi
Kurucumuz

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünden 2005 yılında mezun oldum. Üniversite hayatım devam ederken Sky Tv kanalında 2 yıl boyunca çocuk programı sundum. Çocuklara olan sevgim ve ilgim hayatımın her anında benimle birlikte artarak devam etti. Oğlumun doğumuyla bir çocuğun gelişim mucizesine tanık olmam beni başka bir hayat amacına yöneltti. Her çocuğun muhteşem bir potansiyele ve özelliğe sahip olduğunu , ne kadar çok SEVGİYE muhtaç olduklarını fark etmem ; okulları ve eğitim sistemindeki eksiklikleri sorgulamama sebep oldu.

2012 yılında birçok eğitimci ve danışmanlarla araştırmalar yaparak, sevgi temelli , çocukların bireysel farklılılarını keşfetmeye ve geliştirmeye yönelik oluşturduğumuz etkinlik programımızla Kidoland Çocuk Diyarı Anaokulunu kurdum.

Çocukların gelişimine yönelik bitmek tükenmek bilmeyen merakımla , kuruculuk görevim devam ederken İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Uzmanlığı bölümü ile 2. Lisansımı tamamladım. Şu anda da pedogojik formasyon ve aile danışmanlığı eğitimime devam etmekteyim.

Çocuklarla sürekli etkileşim içinde olmak bana muhteşem bir enerji veriyor. Onların sağlıklı, mutlu, eğitimli, olumlu tutum ve davranışlara sahip bireyler olarak yetiştirilmesi hepimizin hayali. Bu anlamda erken yaşlarda verilmeye başlanan okul öncesi eğitimin rolü çok büyük . Atılan bu İlk basamağın ne kadar sağlam temelli olması gerektiğinin yüksek bilinci içindeyiz. Bu sebeple her çocuk bizler içi